• 5z.jpg

Jaka podłoga do łazienki?

Łazienka to pomieszczenie które kojarzy się najczęściej ze sterylnym chłodem kafelków, urządzeń ceramicznych i metalowych. Nic nie stoi na przeszkodzie,by stało się ono przytulnym i optycznie ciepłym wnętrzem. Pojawienie się w ostatnich latach szerokiej oferty gatunków egzotycznych pozwala na duże możliwości aranżacyjne i zastosowanie drewna na podłogę, ścianę a także obudowy wanien czy umywalek. Charakterystyczną cechą większości gatunków tego drewna jest zawartość dużej ilości olejków eterycznych, substancji oleistych i barwników, dzięki czemu mają podwyższoną odporność na destrukcję. Posiadają też niski współczynnik skurczu.

Dlaczego wybrać drewno do łazienki?

Nie musimy unikać wprowadzenia drewnianych podłóg do łazienek. Wszystko jest kwestią przemyślanych wyborów. Wybierając drewno do łazienki musimy brać pod uwagę zarówno względy estetyczne jak i praktyczne. Odpowiednie gatunki drewna + impregnacja = efekt komfortu do pozazdroszczenia.

Jaka powinna być drewniana podłoga?

Do łazienek polecane są: teak, merbau, doussie, iroko, wenge, cedr. Z gatunków rodzimych możemy zastosować drewno dębowe, jesionowe, modrzewiowe czy wiązowe. Drewno właściwie zabezpieczone, najczęściej poprzez olejowanie, dobrze radzi sobie w tym wilgotnym i ciepłym środowisku. Sposób konserwacji i pielęgnacji zależy od gatunku drewna i rodzaju powłoki wykończeniowej.

Copyright © 2019 P.H. DREXPOL Wiesław Zuch. Wszelkie prawa zastrzeżone.